Svonko-resultat

::DOGCAB::

Get a real dog get a hollander

100815

Oslo Norsk Vinnarutst.

1 1 CK CACIB BIR NV-10

Rui Oliveira

 

100814

Oslo Int.

1 1 CK CACIB BIR

Wera Hübenthal

100813

Norska Rasspecielen

1 1 CK BOB Best in Show

Leif-Herman Wilberg N

100801

Bremen Nat.

V1, CAC, VDH-cert, BOB

Walter Schicker D

100731

Bremen Int.

V1, CAC, CACIB, VDH-cert, BOB

Hans Joachim Dux, D

100625

Herning, Specialutst.

1,1, Exc, BIR

Nekrosiene Natalja, Litauen

100624

WDS Herning

Utst. 1 Exc res.CACIB

Horst Kliebenstein, Tyskland

100613

Avesta

SV-10 BIR CACIB

Deschuymere Norman

 

100516

Botkyrka BK

DM Tjänstehund Bevakning

1129 p. plac.1

100502

Gävle BK

Utst. 1-1 CK BIR

Evert Wieldraaijer

091212

Stockholmsmässan Älvsjö

Utst. 1-1 CK BIM

Leif Ragnar Hjort

091128

NKK Dogs 4 All Lilleström

Utst. 1 Exc CACIB BOB NV-09

Ralf Campbell

091108

DKK Int. Herning

Utst. 1 Exc CACIB BOB DKV-09

Tan-Hietalathi Elina (F)

091107

DKK Int. Herning

Utst. 1 Exc CACIB BOB

Hindse Jörgen (D)

091101

Knivsta BK

Högreklass Sök

460.50 p.Godkänd plac.1

090927

Väsby BK

Elitklass Spår

522.25 p.Godkänd plac.5

090918

Karlskrona

Tjänstehunds SM

706 p. plac.23

090905

Karlsborgs BK

Elitklass Bevakning

626 p.CERT plac. 1

090823

STOKK Vallentuna

Utst. 1-1 CK BIR

Elena Ruskovaara(F)

090816

SKK Norrköping

Utst. 1-1 CK CACIB BIR

Leif Ragnar Hjort

090815

SKK Nyköping

Utst. 1-1 CK BIR

Per Erik Wallin

090607

Gislaveds BK

Elitklass spår

555.75p. certpoäng plac 4

090530

Värmdö BK

DM Tjänstehund Bevakning

958p 1:a plats

090517

Filipstads BK

Elitklass spår

bröt

090502

NGH spec.

Utst.1,CK,BIR,BIS 2

Ralf Campbell

090501

Götene BK

Lkl sök

459,25 p.uppflyttad

090321

SKK Malmö

Utst. 1-1 CK CACIB BIR SV-09

Novak Barbka

081207

HUND 2008

Utst. 1-1 CK CACIB BIR

Wenche Eikeseth (N)

080920

Karlsborgs BK

Högre klass bevakning

561 p. uppflyttad plac.3

080914

Hofors BK

Bevakning Tjänstehunds SM

755.0 poäng 18:e plats

080906

Norsk Spec.

1-1 CK BIR BIS-2

Jan De Gids (NL)

080831

Uppsala BK

Högreklass spår

505,25p uppflyttad

080705

World Hollandse Herdershond Speciality

1 Exc. Best Male

Maritha Östlund Holmsten (S)

080704

World Winner Show

Exc. 3 Best Male

Medard (F)

 

080628

DKK Int. Bröndby

1 Exc CACIB BOB KBHV-08

Jakkel Tamás (HU)

 

080608

Värmdö BK

DM Tjänstehund Bevakning

915p 1:a plats

 

080323

Stokk Int.

1 Exc CACIB BOB

Harsanyi Peter (HU)

080106

My Dog.

1 Exc CACIB BOB SV-08

Molin Nils (S)

 

071215

SKK INT.

1 Exc CACIB BOB NORDV-07

Campbell Ralf (N)

2007-10-07

Västerås BK

Ext.Besk. Korning

Godkänd

 

070922

Karlsborg

Lägre kl. Bevakning

493,25 p Uppflyttad

070916

DKK Brøndby

1 Exc. CAC CACIB BOB DKUCH KBHV-07

Liliane De Ridder-Onghena (B)

070818

SKK Nyköping

1 Exc. BOB

Willemine van Deijl (NL)

070721

SKK Västerås

1 Exc. CACIB BOB

Rony Doedijns (NL)

070707

Roslagens BK Norrtälje

Korning Mentaldel Godkänd

Sonny Ström och Pernilla Larsson

070603

NKK Int. Drammen

1 Exc. CACIB BOB INTUCH

Horst Kliebenstein (D)

070602

HGK Spec.

1 Exc. CERT BOB BIS-2 NUCH & NORDUCH

Martin Van Der Weijer (NL)

070127

FKK Int. Åbo

1 Exc. CAC CACIB BOB FINUCH

Hans v.d. Berg (NL)

061210

SKK Int. HUND 2006

1-1 CK CACIB BIM SV-06

Anita Lindroos (S)

061203

Österåker Lydnad II

Lydnad II

163,5p 1:a pris LPII

061202

Österåker Lydnad II

Lydnad II

164,5p 1:a pris

061014

Väsby BK

Lydnad II

185.5p 1:a pris 1:a plats

060714

SKK Högbo Bruk

1-1 CK CACIB BIR

Wilhelmine van Dejl

060604

Österbybruk

1-1 CK BIM

Per Svarstad

060513

Enköping BK

1-1 CK CERT BIR SUCH

Carl-Gunnar Stafberg

060507

Värmdö

Slutprov Tjh.

GK Försvarsmaktshund

060423

Danderyd/Täby BK

Lkl Spår

453.00p 3:e plac. Uppflyttad Hkl

051113

Uppsala BK

Lydnad I

179,5p 1:a pris 2:a plats LPI

051030

Bro-Håbo BK

Lydnad I

177,5p 1:a pris 4:e Plats

051022

Väsby BK

Lydnad I

164p 1:a pris 1:a Plats

050918

SBK Sthlms Avd. Kista

Apell Spår

286,75p Plac.1 Uppflyttad Lägre

050821

RHH/LO-Öst Kista

GK MH 1:a på skotten

Beskrivare: Gunnel Ferm

050501

Enköping BK

1-1 HP

Anders Lyrholm (S)

050424

Västerås Nat

1-1 HP

Elina Tan-Hietalahti (FIN)

050417

Gävle BK

1-1 CK CERT BIR

Marit Sunde (N)

050414

Stockholm

Gk. Anlagstest Tjh

Bevakning

050327

Stockholm Int.

1-1 CK CERT CACIB BIM

Helge Lie (N)

 

050226

Matfors BK

1-1 CK CERT BIR

Berit Foss (N)

040926

SBK Valbo

1-1 HP

Barbro Finkelstein (S)

040925

SBK Nynäshamn

1-1 CK CERT BIR BIG-5

Wilhelmine van Dejl

040520

Sala BK

1 HP BIR

Boo Lundström (S)

040410

Lilla Stockholm

1-2 HP

Gunnel Holm (FIN)

 

040320

Sollentuna Valputst.

1-2

Anita Lindroos (S)

040207

Sollentuna Valputst.

HP

Sonja Hagelberg

Dogcab's Hollandse Herdershond

Copyright © All Rights Reserved DOGCAB - Design by: be a dog